Aerial Hoop
02.03.2017 Від Денис Безкоровайный 0

Міфи та упередження про метал

Часто клієнти думають, що вироби з нержавіючої сталі міцніші, легші і надійніші, ніж вироби з чорної сталі. Насправді, це не зовсім так. Нержавіюча сталь відрізняється лише тим, що вона не ржавіє без покриття і її можна відполірувати так що вона блищатиме як дзеркало. За вагою та іншими параметрами вони практично однакові.

Чому вироби з нержавіючої сталі набагато дорожчі, ніж із чорної сталі?

На сьогоднішній день нержавіючу сталь завозять з-за кордону якість цієї сталі зовсім не така, як було років 30 – 40 тому. У ті часи нержавіючої сталі багато вона була високої якості і була не дорогою. Тому майже весь цирковий реквізит що залишився з тих часів зроблений з нержавіючої сталі.
Також нержавіюча сталь вимагає особливої обробки. Хімічний склад нержавіючої сталі трохи відрізняється від чорної сталі через це вона більш в’язка і при токарних роботах інструмент сильно тупитися. Зварювальні шви так само потрібно обробляти і зачищати більш ретельно, оскільки вони залишаються на видному місці без покриття.

Так само стали різняться на інструментальну та конструкційну.
Сталь із великою кількістю вуглецю вважається інструментальною.
Вона більш тверда і менш подається деформації, але при навантаженнях, які вона не здатна витримати, вона може луснути і відламається. Що ж до сталі з меншою кількістю вуглецю вона більш м’яка і схильна до деформації, а значить при великих навантаженнях вона не лусне, але почне згинатися і деформуватися.